آموزش پابجی

پابجی استیم یا موبایل؟ پابجی پولی یا پابجی رایگان؟!

پابجی PUBG موبایل بازی کنیم یا روی استیم؟!

پابجی بازی محبوب ایرانیان و جهانیان یکی از برترین بازی های سبک است. وقتی شما اسلحه به دست می گیرید و به دل دشمن راش میزنید یا وقتی در حال دفاع از یکی از هم تیمی های خود هستید در حالی که او ناک اوت شده و روی زمین افتاده یکی از لذت بخش ترین دقایق بازی است. داشتن هلیکوپتر و کشتن دشمن از بالا با آرپی‌جی و اسلحه های سنگین و بمب ها بسیار لذت بخش است. در این بازی بیشتر همکاری تیمی مهم است و خنده و فان بازی دورهمی بسیار ارزش بالاتری از خود بازی دارد.

انواع نقشه های بازی

نقشه های مختلف پابجی در برف و باران و کویر و مه به این امر بسیار کمک کرده است. شما در شرایط جوی متفاوت با اسلحه های متفاوت در مود های متفاوت می‌توانید دشمن را از پای در بیاورید و بسیار تجربه لذت بخشی داشته باشید. پابجی‌باز‌های حرفه‌ای می‌دانند که چطور برای دشمن کمین کنند و او را غافلگیر کند و از پشت سر بکشند. تفنگ های مناسب را برای فاصله نزدیک و دور می شناسند، انتخاب می‌کنند و تجهیزات خود را کامل می‌کند و از وسایل دفاعی لول ۳ استفاده می کنند تا کمتر آسیب ببینند و برای ماموریت های مختلف در بازی آماده می شوند. نقشه اصلی بازی را همه می‌شناسند و مکانهایی همانند School و Prison و Hospital و Pochinki بسیار معروف هستند و اکثر درگیریها در ابتدای بازی در این مکان ها اتفاق می‌افتد. همه با چتر اول به مکان های معروف بازی می‌روند. مپ های دیگری هم برای بازی بوجود آمده است که Vikendi یکی از آنان است. بازی در جنگل و مه ، بیابان کویری و محیط شهری از نقشه های متفاوت بازی است. چند مود دیگر نیز همانند DeathMatch یا جنگ تن به تن و مود تمرینی و مود زامبی هم در بازی وجود دارند که به فراخور آنان را میبینید! اما محبوب‌ترین مود بازی Payload است که بسیار هیجان انگیز است و شما RPG و هلیکوپتر و لانچر و ماشین گان دارید! 

 

pubg-patch-STEAM

pubg-patch-STEAM

 

آغاز ماموریت

از زمانی که شما چتر خود را باز می کنید و تنها یا با هم تیمی های خود به نقشه وارد می‌شوید و درون دایره توفان قرار می‌گیرید تا زمانی که این دایره کوچک و کوچکتر شود تا جایی که فقط یک نفر یا یک گروه زنده بماند شما در هیجان این بازی سهیم هستید. ابتدا شما با چتر به زمین می‌آیید و از هواپیما سقوط آزاد را انجام می‌دهید به محض رسیدن به سطح زمین اولین دغدغه شما دیدن چترهای سایر دشمنان است که در کجا و نزدیکی شما فرود می آیند حتماً یکی دو نفر از دشمنان در نزدیکی های شما با شما فرود می‌آیند و اینکه شانس شما چقدر است و اول چه کسی تفنگ به دست می‌آورد بسیار مهم است. معمولاً اول بازی نصف سرور توسط افراد نزدیک به هم کشته می‌شوند و جمعیت افراد بازی خیلی زود از ۱۰۰ نفر به ۵۰ نفر کاهش می‌یابد. پس سرعت عمل در ابتدای بازی بسیار مهم است و معمولا شما با شات‌گان به جان حریف می‌افتید!

لوت کردن در پابجی

پس از آن نوبت به لوت کردن می‌رسد و شما تمام خانه ها را یکی پس از دیگری می‌گردید تا بهترین اسلحه ها و جلیقه و کلاه و کوله پشتی و تیر تفنگ ها و نارنجک و نوشابه و جان و سایر متعلقات تفنگ‌های‌تان را پیدا کنید و تیر تفنگ‌ها و نارنجک و نوشابه و جان و سایر متعلقات تفنگ‌های‌تان را پیدا کنید سپس شما به دنبال یک وسیله نقلیه می‌گردید. بسته به سلیقه شما شما می‌توانید سلاح های سنگین که تیر زیادی به سمت دشمن پرتاب می‌کنند یا اسنایپر که تکتیر است انتخاب کنید و روی آن اسکوپ می‌اندازید تا با آن بتوانید فاصله دور را بزنید. در لوت کردن سریع و فرز باشید و وقت را تلف نکنید!

 

صحنه لودینگ پابجی

صحنه لودینگ پابجی

 

تجهیزات بازی

آخرین اسکوپ بازی در پابجی موبایل ۸x و در بازی استیم ۱۶x است. ماشین بوگی توانایی حمل دو نفر را دارد و سایر ماشین ها مخصوص همانند جیپ قدرت بیشتری دارند و ۴ نفر یعنی تمام تیم در آنها جا می‌شوند البته شما نباید بنزین را فراموش کنید چون بنزین این ماشین‌ها محدود است و باید آن را دوباره پر کنید. سلاح های زیادی در بازی وجود دارند که بعضی برای درگیری نزدیک و بعضی برای درگیری دور بکار می‌‎روند و شما باید تیرهای هر تفنگ را بشناسید که سبز و قهوه‌ای و نارنجی هستند و مثلا تفنگ اسنایپ AWM یک تیر مخصوص به خود را دارد که کمیاب هم هست! اما قوی ترین تفنگ تک تیر بازی نیز هست. حتی شما در پابجی می‌توانید ماهیتابه و چماغ یا ساطور انتخاب کنید و با آنان به جان حریف بیفتید. مخصوصا اول بازی این اتفاق زیاد می‌افتد!

ماشین ها و وسایل نقلیه در پابجی

وسایل نقلیه مختلفی در بازی وجود دارد که یک مود بازی به نام پیلوت هست که شما در آن هلیکوپتر و تانک و توپ و موشک و بمب و انواع سلاح های سنگین مثل آرپیچی و کاتیوشا را در اختیار دارید و می توانید با پهباد به دشمن حمله کنید و روی سر او موشک بریزید یا اینکه از بالای هلیکوپتر به پایین آرپی‌جی بزنید و دشمن را غافلگیر کنید البته دشمن هم وسیله ای برای قفل کردن روی هلیکوپتر و شلیک و منفجر کردن آن و کشتن تمام تیم شما به یک باره دارد که به آن لانچر میگویند. انواع ماشین ها و جیپ و موتور و سه چرخه و تانک و  نفربر و وسایل نقلیه دیگری نیز وجود دارند.

 

PUBG_NEW_STATE-

PUBG_NEW_STATE-

 

تفاوت های نسخه پولی و نسخه رایگان PUBG

بازی دو نسخه دارد که یکی رایگان و یکی پولی است. نسخه موبایل رایگان است که اصولاً ایرانی‌ها آن را با شبیه ساز های موبایل بر روی کامپیوتر بازی می کنند بازی با موس و کیبورد لذت بسیار زیادی دارد. اما نسخه استیم پولی است و با تخفیفی که الان دارد ۱۵ دلار است و در حالت معمولی ۲۰ یا ۳۰ دلار است. البته کیفیت گرافیک این بازی پولی، زمین تا آسمان با موبایل تفاوت دارد ولی باز هم موبایل ارزش بازی کردن را دارد، حتی با اینکه در ایران فیلتر است و پینگ بسیار افتضاحی در ایران داریم و با سختی و مشقت دشمن را می کشیم. به راستی که بازی کنندگان پابجی در ایران مشقت های بسیاری را می کشند و باید با دشمن و پینگ و سرعت اینترنت و وزیر ارتباطات بجنگند.

نقشه پابجی به چه صورت است؟

شما باید در نقشه بازی بگردید و به دنبال دشمن باشی معمولاً دشمن ها به صورت گروهی و اسکوات های چهار نفره هستند. باید نقشه خوبی برای ترور دشمنان داشته باشید مثلاً یک نفر نقش قربانی را بازی کند و حواس دشمن را پرت کند و ۱۰۰ نفر دیگر بر سر دشمن خراب شوند و آنها را بکشند. یک نفر با اسلحه سنگین آنها را به رگبار ببندد و دیگری از فاصله دور با اسنایپ آنها را هدشات کند. طوفانی آبی‌رنگ و  دایره مانند در بازی هست که در بازه‌های زمانی مشخص کوچکتر می‌شود و شما باید از آن بگریزید تا به انتهای بازی برسید. اگر به جاهای پرت نقشه بروید مجبور می‌شوید برای زنده ماندن خیل راه را طی کنید تا به مرکز برسید!

 

پابجی چه بازی‌ای است؟

پابجی چه بازی‌ای است؟

 

نسخه Steam پابجی جذاب تر است!

اگر می توانید و کامپیوتر شما میکشد نسخه استیم را بخرید و از گرافیک بسیار بالای آن لذت ببرید فقط پایین آمدن با چتر در بازی کافیست که شما کیفیت گرافیک دو نسخه را مقایسه کنید بفهمید چقدر بازی کردن می‌تواند جذاب یا غیر جذاب باشد. شک نکنید که استیم خیلی بازی جذاب تر و البته پر هیجان تریرا به شما خواهد داد اما اگر در ایران هستید و تحریم هستید و فیلتر هستید هم آن پابجی موبایل هم غنیمت است. گرافیک پابجی روی استیم بسیار جذاب‌تر و حقیقی‌تر از پابجی بر روی موبایل است که در صفحه کامپیوتر کشیده و بی کیفیت‌تر می شود است! 

 

پابجی موبایل اسنایپر

پابجی موبایل اسنایپر

حتما بخوانید :  چرا پابجی استیم انقدر سخت است؟!

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *